Наступила зима, що готує нас до чудового лижного сезону, а також з’явилося трішки більше часу, щоб описати, як пройшло літо, а головне, що стало його визначальним фактором і «другом».
Хочу поділитися з Вами чудовою знахідкою для себе і вдалим вибором купівлі наплічника у Робінзоні. Дуже практичним у використанні став рюкзак Терра Інкогніта Концепт Про Лайт 60 (Terra Incognita Concept Pro Lite 60).

Хочу зазначити, що то не була проста справа обрати наплічника. По перше, для дівчини. По друге, мій ріст складає 160 см. Знайти рюкзака з відповідною спинкою, яка б добре сіла на мої невеликі плечі дуже складно, а також, щоб лямки рюкзака щільно (або хоча б якось ☺), прилягали до спини, рук та бедер. Проте Про Лайт чудово справився з усіма «запитами», на відміну від серії інших наплічників, в т.ч. і жіночих. Саме тому з практики можу сказати, що для тих, хто невеликого росту або просто бажає комфорту – цей рюкзак 100% просто знахідка. Сама лише назва підкреслює вибір – справді «концепт», бо своєю конструкцією та чудовою модифікацією за допомогою різних регулювань спини, лямок і іншого ідеально відповів моїй структурі.
Інші характеристики (матеріал, фурнітура, наповнення) при купівлі та виборі не були визначальними для мене, проте гарно продумані «деталі» цього наплічника дали про себе знати при використанні, про що розповім далі.


Для інформації – разом з “концептом” 60л влітку того року ми пройшли добру сотню км Карпатами, а той не одну. У червні подолали 3-дневний похід та підкорили Піп Іван Мармароський.

 

У липні більше 2-ох днів топтали Чорногірський хребет – від Піп Івана Чорногогірського через Несамовите до Говерли, де нас застали і страшна спека, і не менш страшна гроза та град ☺. І нарешті у серпні пройшлися у 3-ох дневному поході від Чорної Квили до Драгобрату миловидним Свидовцем.
У кожному з цих днів у наплічнику я знаходила щось нове, що мене тішило. Разом ми пройшли за літо немало-небагато, але успішно, зручно та радісно ☺.
Отже, аналізуючи «концепт» 60 л та його використання хочу поділитися такими його якостями і звернути увагу на всі, що мене зацікавили:
1. Вага – 2.24 кг (немало, проте все задля зручної спини, повірте воно того варте);
2. Колір (мій синьо-сірий,інші доступні кольори: оранжево-сірий, зелено-сірий);
3. Тканина – Кордура (Cordura)
За інформацією з мережі – матеріал нового покоління, зносостійкий. З практики можу сказати, що після кількагодинного проходження жеребу при спуску з Чорної Кливи, який був вищим голови, мій карімат не вижив, а от наплічнику хоч би що, жереб не залишив слідів на ньому. Окрім того відмінним було те, що рюкзак є за конструкцією вузьким, що забезпечував досить легкий прохід тими « хащами».
4. Товщина матеріалу
Практично весь рюкзак зшитий із відносно тонкого матеріалу товщиною 210-500 D, дно є потовщене 1680 D. Тепер спробую пояснити чому. Як описую вище – вага рюкзака складає 2,24 кг. Таким чином, товстіший матеріал відразу б відзначився на вазі. А тепер питання – чи хотіли б Ви щоразу носити з собою лишні грами. Звичайно, що ні.

Невеликий дощик він витримає, проте при тривалому дощі рекомендую придбати дощовик, до прикладу, теж від Терри (для цього рюкзака взяла жовтого L-розміру – теж у Робінзоні). І тепер у Вас є полегшений рюкзак – вибір лише за дощовиком ☺.
5. Фурнітура – чудова УКК та Duraflex.
Звичайно, що за день ти сотню разів відкриваєш та закриваєш замки, подовжуєш, чи звужуєш стяжки, закріплюєш/відкріплюєш лямки, регулюєш довжину ручок при спуску/підйомі – всі ці справи одне задоволення з цією фурнітурою – бо все йде як по маслу☺. Та й коли все гарно працює – це економить час на ті чи інші дії. Якщо чесно, то ніколи не надавала цьому значення, воно має велике значення, і не оціниш - поки не спробуєш.


 

6. Прання
Рюкзака можна прати, єдине ручне прання та при температурі не вище 30 градусів. Плюс: швидко висихає (один з плюсів матеріалу) і добре провітрюється.
7. Спина і CR
Ключовим фактором вибору наплічника для мене була зручна спина. Назва конструкції спини – CR або Carry System.
З власного досвіду скажу, що ця підвісна система просто відмінна. Технічно – це внутрішній каркас, що складається з двох паралельних алюмінієвих пластин, які рівномірно перерозподіляють вагу зі спини на пояс. Система є середньої жорсткості. При цьому досить жорстка спина добре розподіляє вагу, а при одяганні наплічника в 15 кг кілька кг просто «губляться» ☺.
Спинка є анатомічної форми і за допомогою регулювання по висоті забезпечує «припасування» до будь-якої фігури і росту (перевірено ☺). При цьому спина повністю вентильована, добре видно на фото (справилася при температурі +33 C у липні того року ☺).
Плечові лямки з грудною стяжкою: анатомічні (якісно та зручно сідають на плечі) та добре регулюються по довжині для зняття та по висоті для зміни навантаження на плечі повністю заповненого рюкзака при підйомі/спуску.
Поясний ремінь з кишенею: анатомічний (зручний) та регульований (з боковими стяжками), а також забезпечує добру вентиляцію завдяки конструкції. Зовні містить невелику праву кишеню на замок, де можна помістити певні запаси їжі (їдло) чи, наприклад, компас або невеликий телефон.

 

Ось така вона спинка «концепту» :

 

Хочу звернути увагу, що даний поясний ремінь є знімний і має добре продуману конструкцію тим, що посередині квадратної його частини містить невелику овальну частину без м’якої подушки (на фото). Особисто для мене інша форма наплічника спричиняла сильний дискомфорт (у випадку, коли центральна квадратна частина поясного ременя була повністю м’яка) і лише «концепт» ідеально сів ☺.
8. Н2О система
Міститься у внутрішній частині рюкзака у окремій кишені із спеціальним клапаном вгорі для кріплення контейнеру з водою. Питна трубка виходить через спеціальний утвір по праву сторону. У моєму використанні чудово вміщалася система ємкістю 2 л.
9. Основне відділення
Містить окрім основного традиційного входу на стяжку, боковий вхід на замку вздовж всього відділення по праву сторону (дуже крута штука, що дозволяє швидко витягнути речі з будь якої частини наплічника, не розпаковуючи його ☺). Воно містить також:
- кишеню для дрібничок або дощовика - 
розташована вгорі зовні на відділенні;
- фронтальне кріплення для спорядження зі
стягуючими ременями (за допомоги яких
можна також прикріпити «піддупник»);
- петлі для палиць – зовні по боках
центральної частини;
- бокові компресійні ремені – подовжені, що
дозволяє зовні прикріпити, наприклад,
килимок чи куртку;
- дві нижніх бокові кишені з сітки – міцні та
досить великі (легко дозволяє припасувати і
бутилку до 2 л);
- дві ручки – дуже зручні для перенесення та одягання рюкзака, одна зовні, інша на спинці вгорі

 

 

Нижнє відділення – у формі досить великої кишені на замку, що має внутрішню перегородку з основним відділенням на замку і може служити додатковим входом до нього знизу (дуже зручно при пакуванні – можна використати як окремий відділ, легко вміщає спальний мішок і одну пару взуття); має дві регульовані стяжки.

10. Зовнішній знімний клапан – виконаний на 4 застібках, що регулюються по довжині і повністю знімний; за його допомогою можна збільшити основне відділення піднявши його і накривши клапаном, або ж повністю зняти клапан і зменшити розмір рюкзака; клапан виконаний у формі органайзера – чудове рішення для документів, карти і т.д., має дві кишені одну зовні, іншу на внутрішній стороні;
Під клапан можна помістити поверх відділення куртку, не відкриваючи основного відділення


11. Клапан-сумка
Клапан можна повністю зняти і використати як окрему сумку для недовгої пішої вилазки для канапки та води. При такому застосуванні – ременем до сумки мені служила повністю знімна грудна стяжка, яку кріпила до з клапана за допомогою знімних петель для палиць


12. Ціна – співвідношення ціна-якість – оптимальне і навіть краще.
Ну що ж – максимально старалася розписати про власний досвід використання чудового і бюджетного друга для вилазки в гори. Сподіваюся допис буде корисним.


Проте не можу не згадати про єдиний негативний момент і звернути Вас до уваги – перед використанням будь якого з наплічників – добре перевірте всі шви та чи не видно неозброєним оком «нитки у вільному плаванні», бо саме така ниточка стала загрозою для мене при першому використанні наплічника. Проте сплавивши таку нитку і додатково власноручно скріпивши - жодних «збоїв» у роботі не виявлено. При цьому рюкзак підлягає гарантійному ремонту, проте в мене обійшлося без таких подій і рюкзак чудово мені служить.

Успіхів всім і вдалих мандрів, Іванка, червень-серпень 2017 року