Кількість
|
Вартість
|
||
|
Вибрати і купити пальник доволі просто лише коли чітко розумієш як, де, і на яку кількість людей потрібно готувати їжу.
Насамперед, загальний поділ пальників можна здійснити за критерієм джерела енергії. Таким чином пальники бувають газові, мультипаливні, рідинні (бензинові, тощо), і навіть на твердому паливі
Газові пальники найбільш розповсюджені в туристичному побуті, і вже зараз за рахунок технологій як пальників так і газових балонів можуть використовуватися впродовж всього року.
Проте взимку їх потужність і коефіцієнт корисної дії значно зменшується за рахунок стискання газу під впливом низьких температур, що створює певні незручності
Загалом газові пальники, в залежності від способу фіксації з балоном можна поділити на виносні пальники (під'єднуються за допомогою шланку) пальники, що накручуються зверху на балон, інтегровані системи.
Пальники, що накручуються зверху на балон, найбільш розповсюджені на ринку через простоту використання, низьку ціну, і універсальність. Вони підходять в більшості випадків мандрівок чи походів, коли приготування їжі здійснюється на одного двох людей, чи з використовується суха чи сублімована їжа.
У випадку коли ви готуєте для більшої кількості людей, вам треба більш стійкий і більш потужній пальник, якими часто є виносні пальники, які під'єднуються шлангом, мають свої стійкі ніжки, інколи додатковий підігрів палива, та перехідники на цангові балони. Останнє є їх незаперечною перевагою в порівнянні з пальниками, які накручуються виключно на різьбові балони.
Купити мультипаливний пальник вам доведеться коли похід буде здійснюватися в умовах сильних холодів, чи по територіях, де газові балони придбати важко.
Інтегрована система - це окремий вид газових пальників, яка має більше індивідуальне застосування, але попри те, значно полегшує приготування їжі, та економить паливо.