Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Робінзон - спорядження, одяг та аксесуари для туризму
0
Мій кошик

Black Diamond

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Історія компанії починається в 1957 році, коли вісімнадцятирічний Айвон Чуїнар (Yvon Chouinard) купив ковальське устаткування і почав уручну кувати скальні крюки. Подорожуючи Айвон мимохідь продавав крюки, які валялися в багажнику його машини. Дуже скоро його крюки стали користуватися великим успіхом завдяки вдалому дизайну і якісному виконанню.

    Альпіністське спорядження того часу було украй низької якості. Європейські гаки були набагато м'якші, вони могли бути використані раз або два. Крюки Chouinard Equipment були зроблені із загартованої сталі і могли використовуватися неодноразово. Завдяки цьому важливій якості освоєння нових скальних маршрутів почалося з великим ентузіазмом. Коли в 1958, Уоррен Хардінг (Warren Harding) зробив першопроходження маршруту Ніс (Nose) на Ель Капітане (El Capitan) вже хромовані сталеві крюки Айвона Чуїнара стали невід'ємною частиною його спорядження. Так була народжена компанія Chouinard Equipment.

    Одним з перших продуктів компанії став карабін Chouinard Standard. На відміну від більшості карабінів того часу він був легким, міцним і дуже простим. Це швидко стало промисловим стандартом, втілюючи принципи простоти, функціональності, довговічності і зручності.

    Ці ж принципи були покладені в основу двох інших революційних продуктів розроблених в шестидесятих. У 1968г. Chouinard представив світу перші жорсткі кішки, тим самим визначивши тенденцію переходу на кішки з яскраво вираженими передніми зубами. Тоді в 1969 р., нездатність існуючих льодових інструментів забезпечити необхідну безпеку на всіх типах льоду була великою перешкодою для розвитку . Chouinard розробив і виготовив перші зігнуті «дзьоби» на всі свої льодові інструменти. Це був революційний крок, що змінив всі уявлення про льодолазіння.

    У 1972 стаття в каталозі Chouinard Equipment назавжди змінила і історію скелелазіння. У статті була представлена концепція чистого лазіння (clean climbing), яка дозволяла зберегти скелі в первозданному вигляді, не забиваючи скальні крюки, які назавжди спотворюють стіну, а використовуючи спеціальні заставні елементи - гекси і стоппери. З тих пір унікальна геометрія гекс і стопперів трохи змінилася, але одне залишилося незмінним - їх надійність. Тоді ж, в сімдесятих, був представлений ще один революційний продукт льодобур Chouinard Ice Screw. Це був перший трубчастий льодобур на ринку, що дозволяло набагато швидше і надійніше забезпечити точки страховки на льоду.

    На початок вісімдесятих припало друге народження телемарки - стилю катання що прийшов із Скандинавії. Причиною популярності нового стилю стало і нове спорядження, розроблене фахівцями компанії. У 1984 були розроблені кріплення XCD з алюмінію пройшовшого спеціальну теплову обробку, що зробило кріплення міцнішими. У цьому ж році на ринок вийшли перші тросикові кріплення, вони забезпечували кращу керованість лижею в поворотах і додавали велику стабільність. Обоє ці новинки зробили величезний вплив на популярність телемарки.

    На вісімдесятих припав пік популярності скелелазіння. Спорт перестав бути захопленням вибраних і став доступний мільйонам. Популярність скелелазіння стала одночасно і сильною економічною стимул-реакцією і його «ахіллесовою п'ятою». Популярність спорядження Chouinard Equipment, що збільшилася, означала зростання продажів і велику публічність компанії. Неймовірно, але опісля тридцять років після початку діяльності компанії, на піке успіху і популярності, компанія повинна була почати процедуру банкротства. Проти компанії було збуджено декілька судових позовів, причиною яких з'явилося не виробництво неякісного спорядження, а «недостатнє інформування покупців про потенційні ризики пов'язаних із скелелазінням». Компанія була визнана банкротом, але працівники компанії не хотіли задаватися - 1 Грудня 1989 року, вони підписали папери про створення Black Diamond - першу компанію в історії індустрії що належала персоналу. Так була народжена Black Diamond.

    З цієї миті персонал зосередив свої зусилля на створення компанії, яка втілює мрії, використовує самі передові технології і виробляє краще в світі спорядження для лижників і скелелазів. Для досягнення мети офіс компанії було вирішено перенести з теплих пляжів Каліфорнії в суворі гори Юти, для того, щоб бути лише в декількох хвилинах від скель з кращими маршрутами для скелелазів, лідолазів і лижників. Тут постійно збираються самі зосереджені спортсмени зі всіх кінців світу. Не дивлячись на багаточисленні зміни в компанії незмінними залишилися принципи, покладені в її основу тридцять років тому, - принципи простоти, функціональності, довговічності і зручності.

    Дев'яності стали епохою змін. Спорт бурхливо розвивався і компанія знаходилася на піке цих змін - постійно пропонуючи своїм клієнтам саме краще і сучасніше спорядження. У 1992 в співпраці з SCARPA компанія представила на ринку перші в історії пластикові черевики .

Епоха шкіряних черевик підійшла до кінця. Сьогодні спорядження від Black Diamond - це символ передових технологій і міцної репутації. Black Diamond пропонує повний асортимент лиж, лижних і трекінгових палиць, кріплень. Після багаточисельних досліджень і польових тестів компанія представила на ринку унікальний прилад - Avalung. Пристрій, що надівається поверх одягу, дозволяє безперешкодно дихати людям, що попали в лавину. За даними рятувальників шанси на виживання в лавині збільшуються на 35 %!

    Відповіддю компанії на зростаючу популярність лідолазіння стало включення углеволокна в рукоятку льодового інструменту, що дозволило створити легкий інструмент з оптимальною геометрією відповідний запитам альпіністів. Подальша робота з углеволокном привела до створення льодового інструменту Cobra - унікального інструменту для маршрутів мікстів. Для скелелазів, що щодня розсовують кордони можливого ми створили перший в світі карабін з дротяною клямкою. Дивно міцний і легкий, цей карабін довів що навіть така перевірена десятиліттями і вигострена до дрібниць річ як карабін може бути істотно покращуений.

    За останні роки Black Diamond поповнилася такими брендами як Bibler tents, Ascension Enterprises, Fritchi Diamir і Beal Ropes. Так само як і Black Diamond - продукція цих марок говорить сама за себе, а включення цих брендів дозволить точніше і всесторонньо втілювати загальну мету Black Diamond - робити краще в світі спорядження для гір. Почавшись з ковадла на задньому дворі, Black Diamond виросла до компанії, ім'я якої нерозривно пов'язане з історією освоєння гір. З моменту створення в 1957 багато змінилося в дизайні і матеріалах, незмінним залишилося одне - висока якість продукції, її винятковий дизайн і функціональність. Все це з'явилося результатом напруженої роботи і унікального колективу однодумців. Кожен працівник Black Diamond - альпініст, лижник або скелелаз - кожен привносить щось своє в продукцію, кожен випробовує на собі всі новинки. Працівники Black Diamond - найбільші критики спорядження сьогодення і найбільші мрійники про спорядження майбутнього.
 

Розгорнути
Вгору