0Порівняння товарів
Робінзон - спорядження, одяг та аксесуари для туризму
0
Мій кошик

Marmot

Ідея Marmot виникла в квітні 1971 на льодяних полях Джуно, на Алясці. Майбутні гляціологи, студенти університету Санта-Круз Ерік Рейнолдс і Дейв Хантлі запропонували ідею створення Marmot Club.

Незважаючи на те, що час вони проводили весело, їм було холодно, сиро і незатишно в тому спорядженні, що вони використали. Хоча це спорядження було кращим на ринку в той час. Повернувшись в теплу Каліфорнію, вони вирішили, що зможуть створити новий вид одягу, в якому не буде холодно і сиро. Ерік і Дейв були впевнені в тому, що зроблять його краще, ніж інші, і доб'ються успіху на цьому терені.

Так з'явився Marmot Club. Головне правило клубу - кожен є президентом, тобто всі рівні. Щоб стати членом клубу, необхідно було піднятися на крижану вершину з іншим членом клубу. Інші правила були лише в тому, щоб підтримувати хорошу спортивну форму.

Незабаром Ерік і Дейв налагодили виробництво дослідних зразків з пуху прямо в кімнаті гуртожитку в Санта-Крузі. Їх першими творами були пухові жилет, светр і куртка. Хлопці знали толк в пусі (як і в холоді) і дуже скоро вони зуміли виготовити три перших пухових спальних мішка Marmot. Найтеплішим з них був PIKA (тепер відомий як CWM), він міг зберігати тепло при -45 С і коштував всього 168 $ (за цінами 1975 року).

У 1973 Ерік з Томом Бойс з компанії «Grand Junction» вчинили зимове сходження на Grand Teton у Вайомінгу. І наступної весни команда Marmot складалася вже з Еріка, Дейва і Тома. Трійка орендувала 100-літню будівлю неподалік від центру міста, в якому раніше був гастроном. У ньому вони відкрили магазин під назвою «Marmot Mountain Works». Тоді бізнес був не таким вдалим, як зараз, тому вони ледве зводили кінці з кінцями. Доводилося підробляти, навчаючи туристів кататися на гірських лижах. Але саме навесні 1974 компанія Marmot офіційно з'явилася на світ.

Восени того ж року Том пішов на сходження в Перу. Там він випадково зустрів знаменитого творця пригодницьких фільмів - Майка Хувера. Через пару тижнів після повернення пролунав телефонний дзвінок. Це дзвонив Майк. Він розповів Тому, що кінокомпанія «20th Century Fox» знімає фільм - «Eiger Sanction» з Клінтом Іствудом в головній ролі. І для фільму їм терміново необхідно 108 штук найтепліших пухових курток. «Та без проблем» - сказав Том, «звичайно, вони поки ще не готові, але скоро будуть». Протягом наступного тижня трійка розробила та виготовила модель «Golden Mantle» (Золота мантія) - дуже об'ємну і теплу пухову куртку. Marmot потрапив на кіноекран, і це був безсумнівний успіх!

У 1976 сталося ще одне підтвердження реальності американської мрії. Ерік зустрів Джо Таннера, який працював у мало відомій тоді компанії «Gore and Assoc». Ерік одним із перших у США побачив перспективи виробництва спеціального одягу для outdoor з використанням мембранних матеріалів Gore-Tex. Цей напрямок його дуже сильно зацікавило. У наступні два тижні вони пошили зразки спальних мішків з нової тканини Gore-Tex. Було вкрай необхідно перевірити чудові властивості нового матеріалу в польових умовах. Коли спальні мішки були готові, Ерік і Дейв провели сім діб у величезній морозильній камері, заповненій замороженим м'ясом. Тільки таким способом можна було швидко провести порівняльні тести спальників з матеріалу Gore-Tex і без нього. Після цього вони протестували вплив на нові спальники іскор вогню. Результати тестів дуже вражали, і вони відразу ж замовили ще 100 ярдів тканини Gore-Tex.

Команда Marmot негайно перебудувала своє виробництво. Тканина Gore-Tex тепер використовувалася у виготовленні всієї колекції. Marmot - найстаріший клієнт компанії Gore на світовому ринку outdoor-продукції.

За 35 років компанія пройшла великий шлях. У 1974 році у Marmot було 7 дилерів, до 1977 року їх стало вже 11. Особливо бурхливо компанія почала розвиватися з 1977 року. На даний момент основне виробництво розміщене в Санта Розі, Каліфорнія. Marmot має 650 дилерів у США, має офіси в Каліфорнії, Колорадо, Канаді, Гонконгу, Великобританії, Швеції та Німеччини. На додаток до цього, товари Marmot продаються в більш ніж 27 країнах.

Розгорнути
Вгору