Нещодавно придбав собі в магазині «Робінзон»  наплічник Tatonka Cebus 45. Великий 60 літровий наплічник цієї ж фірми для тривалих походів і невеликий 25-літровий для міста у мене є, то виникла потреба у чомусь середньомудля недовгих 2-3 денних походів в гори, а також для подорожей за кордон, щоб можна було з ним без особливого дискомфорту погуляти по місту  і щоб усі речі були при собі. А також, УВАГА!, щоби рюкзак поміщався в ручну поклажу, як мінімум авіакомпанії Ryanair (55х40х20 см).

Вибирав довго, тому що хотів купити річ, яка  була б надійною, комфортною і довго служила. Маючи позитивний досвід користування наплічником Tatonka Kenai 60, зупинився на Tatonka Cebus 45, хоч він і позиціонується як штурмовий наплічник для альпінізму. Але оглянувши та примірявши його я зрозумів, що мої вимоги він задовольняє.

 

 

А тепер коротко характеристики і мої враження від його використання в 2-денному солопоході Сколе-Парашка-Гуркало-Корчин.
Об’єм: 45 л (є також модель 35 л)
Вага: 1.4 кг
Розмір: 53 х 29 х 18 см
Матеріал: кордура 500den/дно, 450 HD Polyoxford, T-Square Rip
Несуча система: Vent Comfort-System

 

 

В похід зі собою узяв літній спальник (850 гр), тент 3х1,5 м, складний каремат, трекінгову палицю, штормовий одяг, термобілизну, теплу кофту, аптечку, посуд, їжу (2 кг), різні туристичні аксесуари, дві фляги (1,5 л та 0,6 л), фотоапарат. З цим усім наплічник був заповнений приблизно на 70%. Тобто, якщо було б необхідно я міг би ще узяти додаткове взуття, (наприклад сандалі), а також замість тенту 1-2 місний лайтовий намет і можливо, щось ще.

 

 

На спині наплічник лежить добре, комфортно, але від системи вентиляції Vent Comfort хотілося б більшого ефекту (хіба що нести його на стегновому поясі, попустивши плечові лямки, що я з успіхом робив останні 4 км походу). Система перерозподілу навантаження зі спини відбувається за рахунок несучого жорсткого пластику та однієї алюмінієвої пластини по центру спинки.

Спинка наплічника не має регулювання по висоті. Але на плечових лямках (які, до речі мають отвори для вентиляції) є стяжки, що прикріплені до тубуса, якими можна регулювати висоту лямок. Також тут є нагрудний ремінь (він регулюється по висоті), який сприяє рівномірному горизонтальному розподілу навантаження.

 

 

Стегновий пояс зручний, ергономічний. З правої сторони він має дві петлі, за які можна зачепити карабіни тощо. З лівої сторони є кишеня, що закривається на блискавку. Вона мене розчарувала, тому що в неї мало що поміститься (смартфон з діагоналлю 4,8 дюйма не поміщається). Кишеня надто мала.

Класно те, що пояс при необхідності можна зняти, (наприклад для перевезення в транспорті, щоб не зачіпався ні за що; чи в літаку, щоб не додавав розміру до габаритів ручної поклажі).

 

 

 

Думаю, що про матеріали наплічника багато писати зайве. Міцні, якісні матеріали - це ж Tatonka.


Основне відділення рюкзака велике, до нього зручний доступ. Туди легко поміщається велике відро (11л), що зручно і класно для тих хто є грибником, як я, і ще багато вільного місця залишиться. Всередині є кишеня для питної системи, яка кріпиться липучкою посередині. Кишеню також можна використати для ноутбука.


Дуже потішили дві бічні кишені. Вони реально великі. Матеріал, з якого вони пошиті  розтягується і при тому він достатньо міцний. Хоч у мене була 1,5 л фляга, але 2 л також спокійно в цю кишеню поміститься. Правда самому складно виймати пляшку і ставити її назад, не знімаючи наплічника.

 

 

З двох сторін є по дві стяжки (вони досить довгі), до яких прикріплені фастекси для того, щоб було зручно щось прикріпити і стягнути стяжками. Їх довжини вистачає, щоби там міг поміститися каремат, типу іжевського (пробував особисто). Також цими стяжками і клапаном, що стягується донизу, зменшується об’єм рюкзака.


Зовнішня кишеня достатньо велика. Є можливість збільшити її об’єм, розстібнувши блискавку. Як рекомендували в магазині, я клав у неї мокру футболку, і не потрібно ніяких додаткових пакетів. Також з одного боку є вузька кишеня майже по всій висоті наплічника, яка застібається на блискавку. В неї можна покласти, наприклад, мапу. З іншого боку на такій самій блискавці є доступ до основного вмісту рюкзака.

 

 

Верхній клапан має дві кишені. Одна зовнішня, велика, з кріпленням для ключів, (зберігав там фотоапарат, аптечку, ніж, гаманець і всілякі дрібниці). Внутрішня кишеня менша, призначена для аптечки, але я б її використав для документів. Клапан зі сторони спини пришитий і не регулюється, що є мінусом, тому що основне відділення може збільшуватися ще на 22 см вгору,  і таким чином об’єм наплічника суттєво зростає.

Але ж мені був потрібен рюкзак не для багатоденних походів, тому того об’єму що є, вистачає цілком. І повірте, 45 л у Tatonka - це багато.

 

 

Є два кріплення для трекінгових палиць або льодорубів. Також багато різних кріплень присутні і на тубусі, і на клапані рюкзака, аби вистачило фантазії, як їх використовувати.

Приємно те, що на усіх стяжках є або резинки або так звані фіксатори, щоб кінці стяжок не розвисали в різні боки. Спереду і позаду тубуса є дві міцні ручки для підняття чи перенесення рюкзака (наприклад, у поїзді чи в приміщенні).

 

 

Дуже шкода, що в комплекті немає чохла від дощу.

 

Загалом, наплічник має класний вигляд, він міцний, комфортний, функціональний, з ним приємно та зручно подорожувати. При незначних мінусах (не дуже ефективна система вентиляції спини, невелика кишенька на стегновому поясі, відсутність чохла від дощу) я однозначно задоволений цим наплічником. Рекомендую його як якісний продукт.

Автор: Роман Сорока