Отже достатньо новий продукт, який на ринку наробив багато шуму, проте в Україні в порівнянні з іншими мембранами він практично невідомий, навіть для туристів зі стажем.

Чому про Event так багато говорять, і чому її так мало видно навколо читайте далі....

 

Отже, що каже про event сам виробник:


event® Fabric – це новітнє покоління технології водонепроникних і дихаючих мембран. Тоді як технологія нинішніх лідерів ринку в області мембран вищого класу залишається на рівні 80-х років, event® Fabric є якісно новим продуктом компанії “BHA Technologies“, дочірнього підприємства американського концерну “General Electrics“, і є істотним кроком вперед в мембранній технології.


Отже доволі гучно. Рухаємося далі….


Технологія прямого виводу вологи:
Тканина «eVent» отримали свої унікальні властивості від запатентованих водонепроникних мембран. Їхній унікальний склад дозволяє в повну силу дихати мільйонам мікропор. Піт виходить з тканини всього за один простий етап. Ми називаємо це «Технологією прямої вентиляції» (Direct Venting™ Technology). Її геніальність ховається за її простотою. Тканини «eVent» просто-на-просто виводять піт назовні.

Попередники: Поліуретанові мембранні технології
Найпоширеніші водонепроникні / дихаючі технології не «дихають» в буквальному розумінні слова. Натомість, вони виводять піт у 2 тривалих етапи шляхом просіювання через прошарок поліуретану. Спочатку піт конденсується та вбирається поліуретановим прошарком внутрішньої тканини. Завдяки тому, що поліуретан вбирає та утримує піт, всередині тканина стає вологою. Далі тепло тіла виштовхує вологість до зовнішньої тканини, звідки вона зрештою випаровується – не дуже дієвий спосіб.


Event схожа на мембрану першого покоління Gore-tex, але, на відміну від неї, відштовхує жири, що виділяються тілом, більшість миючих засобів і бруд. Її дихаючі властивості перевищують аналогічні властивості мембран Gore-tex на 30-200%, залежно від міри вологості. Друга і найважливіша річ – event однаково добре виводить вологу, як при низькій, так і при високій мірі вологості. При 70% вологості event дихає на 30% краще, ніж Gore-tex XCR, а при 30% вологості на 200% краще за нього. Іншими словами, на відміну від інших мембран, event починає виводити вологу відразу, як тільки людина починає потіти (незалежно від зовнішньої вологості).

 

Тривала стійкість до води:
Тканина «eVent» забезпечує тривалий водонепроникний захист, якому довіряють люди такі ж, як і ви у найбільш ектремальних умовах погоди будь-якої точки на Землі.

 

Водонепроникна на та віндблокова тканина «eVent»:
Всі вироби, в яких використана тканина «eVent», захищають вас від вітру. Крім того, дають можливість Вашій шкірі дихати через унікальну Технологію прямої вентиляції (Direct Venting™ Technology). Одяг, рукавички та взуття зроблені з віндблоковою тканиною eVent, надають ще один рівень захисту. Така запатентована поверхня та фабричний метод, який не пропускає воду, навіть у зливи, без блокування тих мільйонів мікропор все ж дає  можливість поту вийти назовні.


А тепер про цифри.


Раніше, ми публікували роз'яснювальні таблиці, що роблять цифри більш зрозумілими. 


Тепер про порівняння, і результати. Декілька лабораторій тестували мембранні тканини на повітронепрникність.  Різні тканини показують різні показники цих тестів, залежно від їх складу. Існує два найбільш розповсюджених  методи тестування мембран по нормах RET (опір переміщенню теплового випару) і MVTR (показник об'єму випарів вологи). RET випробування (чим нижче показник, тим краще дія випарів)


 

Отже по нормах RET:

2-х шаровий Gore-Tex Classic - 4.4; 3-х шаровий Gore-Tex Classic - 10,8; 2-х шаровий Gore-Tex XCR - 2.8; 3-х шаровий Gore-Tex XCR - 5,1;  2-х шаровий eVENT - 2.7; 3-х шаровий eVENT - 4,5

 

І по нормах MVTR (чим більший показник тим краща дія)


2-х шаровий Gore-Tex Classic - 9,400 – 14,700; 2-х шаровий Gore-Tex XCR 13,700 – 15,500; 2-х шаровий eVENT - 20,000 – 30,000; 3-х шаровий Gore-Tex Classic - 6,500 – 10,900; 3-х шаровий Gore-Tex XCR - 12,000 – 14,000; 3-х шаровий eVENT 15,000 – 19,000. Інші мембрани: MVTR RET Gore-tex PacLite - 8.300 - 8.800 8,2; Dermizax 4.500 - 5.100 11.4; Entrant 6.500 – 8.000 5.8; Sympatex 6.000 – 6.900 8.7


Ще однією перевагою нової мембрани є незалежність її працездатності від часу: стара куртка чи черевики з мембраною event «дихатимутьб» також як і такі самі речі, тільки що куплені в магазині. Мембрана event не старіє! Виробники дають на неї довічну гарантію!!! Ви можете прати її будь-якими пральними порошками – мембрана збереже свої дихаючі властивості і після багаторазових прань. Тоді як, будь-яка інша мембрана вимагає спеціальний догляд додатковими засобами.


Цікаво, що попри свої унікальні властивості мембрана event  ще не стала широковживаною для більшості світових брендів. Останні міцно пов'язані контрактами з Gore, які не так просто розірвати.  Серед відомих , хто використовує Event, це Tatonka, Montane, Vaude, Oakley.

 

При написанні використані матеріали:

 

http://www.eventfabrics.com/

http://www.alpindustria.ru

http://www.backpackinglight.com