В магазині РОБІНЗОН  можна придбати близько 400 найменувань рюкзаків для різних потреб. Від великих трекінгових рюкзаків для походів до маленьких рюкзачків для мультиспорту та перегонів, а також просто для подорожей. Цей огляд покликаний виділити окремі моделі, які на нашу думку варті вашої спеціальної уваги.  Ми не будемо описувати деталі кожного наплечника, та розповідати про матеріали.  Лише спробуємо дати характеристику окремим моделям, виділити їх, на основі нашого досвіду, та відгуків наших клієнтів.  В будь-якому випадку, зручність кожної моделі рюкзака вибирати покупцю, а найголовніше - це поміряти і зрозуміти як відчуває рюкзак ваша спина при навантаженні.

Літо- час активних походів, в які без рюкзака ніяк. Добрий рюкзак - це те, що дозволить вам в мандрівці насолоджуватися краєвидами, а не думати скільки кілометрів залишилося до привалу. 

За останні роки рюкзаки дуже еволюціонували, і в спеціалізованих магазинах уже немає відверто слабких моделей. Дуже часто  це питання емоцій, прихильності до бренду, особливо в дорогому сегменті, або навпаки питання ціни.

Ми почнемо з того, що визначимося з об'єму рюкзака, і почнемо з бюджетного сегменту, і будемо рухатися до більш дорогих зразків. Для чоловіків об'єм трекінгового рюкзака для походів від 2 до 5 днів коливається приблизно в межах 60-100 літрів. При чому кожного року кількість продаж великооб"ємних рюкзаків (100 літрів) зменшується, і зараз середньостатистичний об"єм наплечника це 60-75 літрів. Це  викликано, насамперед, тенденціями до зменшення розмірів усього спорядження.  Для жінок об"єм трекінгового рюкзака коливається приблизно від 45 до 60 літрів.

Отже, тепер до конкретики.

Класичний рюкзак, який майже не змінюється в цього виробника впродовж багатьох років це Commandor (Neve) Expert 75, і більш жіночий варіант Commandor (Neve) Nanga 64. Минулого року в цих наплечниках  додали бокові кишені, що збільшило функціональні можливості. Щоб охарактеризувати в двох словах, це надійні, невбиваємі наплечники, які розроблялися, мабуть, без участі провідних дизайнерів, але за участі реальних туристів. Прекрасний варіант, який може прослужити багато років навіть за неохайного використання. Дворічна гарантія і безліч позитивних відгуків тільки підкріплюють цей імідж. Ну і останній аргумент, ці наплечники шиються в Україні, українськими руками для багатьох це причина щоб придбати саме їх.

Серед іншого популярного, майже українського виробника - Terra incognita в бюджетному сегменті варто звернути увагу на нову модель рюкзака Terra Incognita Rango 75, яка отримала комфортну спинку від дорожчої моделі, але це не відобразилося на ціні через спрощення інших "рюшечок" у вигляді кишень, тощо. Вийшов дуже практичний і комфортний рюкзак, який готовий витримати доволі важкі вантажі, і все це за дуже адекватною ціною.

Інша модель цього ж виробника (Terra incognita), але уже з кишеньками, замочками, і так далі це серія рюкзаків Mountain в розмірах 65 і 80 літрів.  Рюкзаки доволі практичні, проте не розраховані на велике навантаження. Загалом мають право на життя і на свого клієнта, для якого походи обмежуються літніми виїздами на природу на нетривалий період.

   

Трохи дорожчий, але дуже популярний і функціональний рюкзак,  і мабуть найбільш популярний рюкзак для серйозних походів в цього бренду - Terra inognita Vertex 80. Поговорювали, що вони копійовані з одного відомого німецького  бренду, і ніби то якість не така вже й гірша, а от ціна істотно менша. 

 

Популярністю в цьому сегменті користуються також наплечники від польського бренду Fjord Nansen і їх серія Himil. зокрема в об'ємі 70 літрів. Нічого зайвого, але і з усіма зручностями, які відсутні, як правило в бюджетних моделях, і стабільний бренд, що заслужив популярність, і з досвіду нашого магазину практично відсутній брак та повернення в цій серії. 

 

Серед трішки дорожчих наплечників в середньому ціновому сегменті варто виділити рюкзаки Pinguin в серії Explorer. Це завжди були дуже популярні рюкзаки, але в 2012 році Pinguin істотно оновив серію, і вони стали просто хітами. 

Найпопулярніша модель рюкзака Explorer 75 безумовно вартує цих грошей, і на нашу думку є одним з найоптимальніших пропозицій в цьому ціновому діапазоні.

 

 

Новинка на ринку - рюкзаки бренду RED POINT, в "дорослому" сегменті є рюкзак - Hiker 75. Бренд серйозно підійшов до виготовлення і промоції цих наплечників, і віддав їх на тестуванням багатьом туристам. Відгуки здебільшого позитивні, серед мінусів відзначають не дуже широкі плечові лямки, і тому вантажі більше 25 кг можуть надовго запам"ятатися вашим плечам. А загалом дуже невисока ціна робить цю пропозицію доволі цікавою. Міряйте і пробуйте.

 

В сегменті вищому за бюджетний насамеред хочемо звернути вашу увагу на відносно нові, полегшені силіконізовані рюкзаки від  Terra Incognita з серії Conсept pro, зокрема модель Terra Incognita Conсept pro 75. Силіконізовану cordura використовують багато брендів для пошиття дорогих наплечників, і серед українських Terra incognita, перші, які втілили  це в життя. Рюкзак вийшов добротний. Основна перевага це вага близько 2 кг, для такого об'єму це дуже хороший показник.

 

Також в цьому сегменті в боротьбу вступають уже імениті світові бренди, з своїми моделями "на кожен день". Добра і продумана модель від Millet Ubic 60+10  - не тільки служитиме вам довгі роки, але й долучить вас до родини великого французького бренду, за доволі невеликі гроші.

 

Якщо ви власник приблизно 170 європейських конвертованих одиниць, то можете придивитися до спеціальної серії від Tatonka, зокрема до рюкзака Tatonka Jagos 60. Попри спрощений варіант виконання це дуже непоганий рюкзак від найпопулярнішого в Німеччині рюкзачного бренду.

 

Трошки вилазять з цієї категорії рюкзаки від Tatonka серії Yukon. Щоб придбати цей витвір вам доведеться відкласти 190-200 євро. Проте скажемо по секрету цей рюкзак по якості вартує і більше. Потрібно сказати, що значна частина світових брендів рюкзаків виготовляється на заводах, які належать Tatonka не співмірний з іншими моделями від європейських чи українських виробників рюкзаків. Tatonka Yukon 60 співмірний з більшістю 75 літрових а то й 80 літрових рюкзаків. Тому якщо вибираєте рюкзак дистанційно, купуючи його в нашому інтернет-магазині, майте це на увазі. 

 

Для тих хто любить економити на вазі не втрачаючи на якості зверніть увагу, на Black Diamond. Вага рюкзака infiniti 50 всього 1,7 кг, а прекрасна і зручна спина та пояс, що знімається роблять його дуже цікавою пропозицією навіть для доволі довгих мандрівок. Особливістю цих рюкзаків є відносно нерегульована по висоті спина, як наслідок відсутність спеціального механізму, який створює додаткову вагу, а інколи і незручність для спини. Натомість тут існує можливість індивідуального підбору рюкзака з окремими розмірами і спини в тому числі.

 

В топовому сегменті на жаль поки відсутні українські виробники, але хочеться вірити, що тимчасово. Розпочнемо з американсього бренду Lowe Alpine. Хлопці не просто роблять рюкзаки, а продумують кожну дрібницю і тестують в найсуворіших умовах.

 Спорядження Lowe Alpine створили глобальний вплив на усі ринки де продається в принципі туристичне спорядження. Усі виробники озираються  на цей бренд, а в США, він один з лідерів в аматорському та професійному туризмі.  Безумовно одним з кращих рюкзаків для довгих переходів у них є Cerro Torre 75:95. Позкаником якості  є те, що ця модель виробляється роками, змінюючи лише невеликі деталі дизайну та функціоналу.

З трошки меншого об"єму можна рекомендувати модель Kamet 65:75. Окрім надійності бренду, якості виконання, позитивної історії Lowe Alpine це ще безліч яскравих та цікавих кольорів для яскравих людей. 

 

Безумовно серед топових наплечників є один з найкращих світових виробників спорядження Millet з колись кращою серією Millet Khumbu. Зараз на заміну їй прийшли моделі Mount Shasta і AnnapurnaВиробник підтримав тенденцію до зменшення об"єму наплечників, тому Mount Shasta доступна в об'ємах 45+10, 55+10 і 65+ 10. Для характеристики цього наплечника є два влучних слова. Він ідеальний. Тому якщо у вас є трохи більше 210 євро, і ви часто подорожуєте, то  це може бути одна з найбільш вдалих ваших покупок. 

 

Уже багато років Tatonka робить найкращі рюкзаки для перенесення важких вантажів. Вони міцні, надійні німецькі. Серія Bison створена спеціально для цього аж в трьох об"ємах 75, 90 і 120 літрів. Я не можу уявити як люди можуть використовувати об"єм 90 літрів (не говорячи уже про 120), але Bison 75 дуже навіть корисний наплечник з погляду об"єму, навіть якщо ви носите за двох. Уже декілька років Tatonka створила спеціальну експедиційну серію, моделі якої зроблені з Cordura, в яку також ввійшов  наплечник Tatonka Bison 75 EXP. Рюкзак який не терпить компромісів, тільки б їх витримав ваш гаманець, бо коштує це диво німецької індустрії майже 300 європейських монет.

                                                                          

                                 

Про рюкзаки можна говорити вічно. Уже зараз у світі є декілька десятків брендів, які роблять найкращі рюкзаки. Ми розповіли про ті, які припали до душі нам. Вас закликаємо перевірити наші погляди, і зробити свій унікальний вибір, і якщо це можливо, пробувати при виборі їх на свою спину.